top of page

Hüseyin Öngün, Prostat Kanserine Farkındalık Amacı ile Ultramaraton Koşuyor

Kanser Hastalarına Yardım Derneği adına prostat kanserine farkındalık yaratmak amacıyla 2 Nisan Pazar günü Kızılbaş Parkı'nda 100 kilometrelik bir ultramaraton koşuyor.

Öngün, yaptığı paylaşımda;


Kanser Hastalarına Yardım Derneği adına 2 Nisan Pazar günü Kızılbaş Parkında 100km koşuyorum. Prostat kanserine farkındalık yaratmak amacıyla 10 saatte tamamlamayı hedefliyorum. Ortalama 6:00 pace hızında herkesin bana eşlik edebileceği bir tempoda 10 saat boyunca aralıksız koşma planım var. Bu Farkındalık koşusunda ilk hedefimiz Kansere özellikle de prostat kanserine erken tanının önemine dikkat çekmek. 10 saat boyunca Kızılbaş parkında 250 tur atacağım. Bu esnada koşmayı seven herkesi orada görmek bizleri sevindirecektir.”


Geçtiğimiz yıllarda yine ayni amaç için koşmuştu

2021 yılında yine prostat kanserine farklındalık yaratmak amacı ile “Ultrarun4Tulips” adı altında, 111 kilometrelik Four Castles Ultra parkurunu Kantara Kalesi’nden başlayarak sırası ile Buffavento Kalesi, St. Hilarion Kalesi, ve Lapta’nın üzerindeki kayıp kaleden geçerek Karmi’de son bulmuştu.


Bu anlamlı günde koşmayı seven herkesi Hüseyin Öngün’e destek vermek için Kızılbaş Parkı’na bekliyoruz.


Koşuya katılmak için herhangi bir ücret alınmayacaktır, ancak gün boyunca bağış toplanacaktır. TÜM KATKILAR KANSER HASTALARI YARDIM DERNEĞİ’NE BAĞIŞLANACAKTIR.

36 görüntüleme0 yorum

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page